Hakkımda

Freelance çalışmaktayım. Kurumsal kimlik, web tasarım, 2d grafik animasyon, after effect(orta düzey veya altı), video montaj ve bilgisayar yazılım uygulama konularında destek veya tamamaen uygulama konularında hizmet vermekteyim. Akdeniz Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Mezunuyum formal görüşmler için mail adresimi veya İletişim Formunu Kullanabilirsiniz.

Bootstrap 3 sağdan veya soldan açılan mobil menu (off canvas)

Startup Framework'un mobil menusunu bir çok kişi beğenmiştir muhtemelen yada bana öle geliyodur. Herneyse "jPushMenu" bunun bir benzeri ama pc modunda navbar yok yine aynı menu iconuyla veya yazacağınız herhangi bir isimle açılıyordu. Ancak navbar ve "jPushMenu" nün claslarıyla biraz oynayınca güzel şeyler ortaya çıkabiliyor. tabi birazda startup framework'ün görünümünü yürüterek. Bunu yapabilen başka scriptlerde var örneğin off canvas menu gibi zira ismi zaten burdan geliyor. orjinal bootstrap 3 'ün navbar başlangıcı

Toggle navigation Brand

 

böyle iken "jPushMenu" menunun claslarını ekleyince şöyle bir hal almakta

Toggle navigation Logo

 

üsteki kodda right yazan yerlere left yazarsanız menu soldan çıkmakta tabi bu kısımda yeni başlayanlar veya idiotlar içindi. Sorunlarını söylemek gerekirse dropdown menuyü kullanmamanızı tavsiye ederim çalışıyor ama menu fixed sitilinde olduğundan scroll çalışmıyor dolayısıyla çok fazla link eklerseniz ekranın altında kalır kimse bi şey göremez. Zaten startup frameworktede dropdown menuler navbarda devre dışıydı hatırladığım kökten ve zekice bi karardı. Sitil dosyası sitem kayıp saçmalamasın diye ayrı yani navbarda yapılan değişiklikler mobilde görünmez o yüzden jpushmenun kedi css dosyasıyla oynamanız gerekir. Fazla kurcalamayın bozuladabilir. jPushMenuyü kendi yazıcısından almak isterseniz adres: https://github.com/takien/jPushMenu Yok ben Hazır alayım derseniz jpushmenu.zip Yok bide indirmeden istediğim gibi mi derseniz live versiyonda burda jpushmenu live Bana değilde yapan adamlara/kadınlara arada bir bi çay bi bira neyim ısmarlayında ayıp olmasın.

Eklenme Tarihi :
1